İşleyiş

Pazartesi : KİTAP GÜNÜ (Görevli öğrencimizden evdeki kitaplarından getirerek arkadaşları ile paylaşması istenir.Öğretmen sınıfta bu kitabı okur.)

Salı : TANIT GÜNÜ (Ülke,nesne vb.tanıtımlar,aile katkısıyla hazırlanır.)

Çarşamba : MESLEK GÜNÜ (Meslek Tanıtımı)

Perşembe : GÖSTER ANLAT GÜNÜ : (Çocuklarımız kendilerine ilginç gelen herhangi bir nesneyi okula getiriyor ve onun her türlü özelli ile arkadaşlarına tanıtıyorlar.)

Cuma : OYUNCAK GÜNÜ (Her öğrenci evinden 1 adet-çok parçalı ve taşınmayacak kadar büyük olmayan oyuncak getirir ve öğretmenin seçeceği bir saatte arkadaşlarıyla paylaşarak oyun kurar.Amaç;paylaşma davranışının kazandırılmasıdır.

BESLENME

Okulumuzda öğrencilerimize dengeli ve yaşına uygun yüksek kalitede gıdalar sunulur, doğal ev yapımı yiyecekler önceliklidir. Katkı içeren ve ambalajlı ürün kullanılmaz. Kahvaltılarımız ve öğle yemeklerimiz çocukların sağlığına uygun, obeziteye yol açmayacak ve doğal gıdalarla hazırlanır. Ayrıca gün içinde yaş ve kuru meyveler ile ceviz, fındık, badem vb. kuru yemişlerle beslenme takviyesi yapılır. Okulumuzda kesinlikle yapay meyve suları kullanılmaz, bunun yerine mevsim meyvelerinin taze sıkılmış suları (portakal, greyfurt, nar, üzüm vb.) içecek olarak sunulur. Menülerimiz çocukların kalori ihtiyaçları, gün içinde yapacakları fiziksel aktiviteler ve gerekli gıdaların dengeli bir şekilde alınmasının gerekliliği dikkate alınarak hazırlanır. Okulumuz beslenme konusunun denetimi tüm anne-babalara açıktır.