Amacımız

Anaokulumuz dünya genelinde, tüm kültürlerde ve dinlerde uluslararası kabul görmüş Montessori yöntemini ülkemizde doğru uygulamak üzere hizmet veren bir kurum olmayı hedefler.

Polen Montessori anaokulu kendini bağımsız, kendi ayakları üstünde durabilen, inisiyatif geliştirebilen, yaşam boyu öğrenen ve öğrenme şevkine sahip çocuklar yetiştirebilmek için sevgi dolu, özgür ancak disiplinli bir Montessori ortamı oluşturmaya adamıştır.

Montessori eğitimi, gelişimin dört temel basamağını içermektedir: zihinsel/bilişsel gelişim, psikolojik gelişim, fiziksel gelişim ve sosyal gelişim. Bu gelişim alanları Montessori eğitiminin temel ilkesi olan “çocuğun kendi potansiyelinin farkına varıp geliştirmesine izin vererek onu teşvik etme” görüşü ile yakından ilişkilidir. Okulumuz, bu alanlardaki gelişimlerin çocuğun desteklendiği ve teşvik edildiği zengin materyallere sahip ortamda gerçekleştirilebileceğine inanmaktadır. Polen Montessori Anaokulu olarak çocukların hangi alanlarda eğitim gördükleri, ne şekilde öğrendikleri, materyallerin nasıl sunulduğu, çocukların neşeli ve başarılı öğrenme süreçleri geliştirmesi adına ne tür ortamlarda (iç ve dış mekanlar) eğitim gördükleri, ebeveynin rolünün okul öncesi çocuğun öğrenme sürecini teşvik edici ve kolaylaştırıcı olup olmadığına dair Amerikan Montessori Derneği kuralları ve felsefesini izlemektedir.